Przebieg Festiwalu

Do 30.11.2020 r. należy przesłać swój film razem z kartą zgłoszenia i ewentualną zgodą rodzica na adres mailowy Festiwalu (dystans.mdk@gmail.com). Na Festiwal można zgłaszać się w grupach, wtedy należy wysłać w mailu zgłaszającym karty zgłoszenia wszystkich osób, które są autorami filmu.
Do 10.12.2020 r. Komisja Kwalifikacyjna wybierze 8 najlepszych filmów, które przejdą do Finału Festiwalu. Wyniki zostaną ogłoszone za pomocą Facebooka Festiwalu oraz drogą mailową.
Gala Finałowa Festiwalu niestety nie odbędzie się w grudniu 2020. W jej trakcie miały odbyć się warsztaty filmowe i dziennikarskie prowadzone przez Annę Pawluczuk i Błażeja Hrapkowicza, pokaz filmów, które dostały się do Finału Festiwalu oraz spotkanie z reżyserem Adamem Guzińskim i projekcja jego filmu „Wspomnienie lata”. Możliwe że uda się zorganizować te wydarzenie w 2021 roku, więc wtedy wszystkich uczestników Festiwalu zaprosimy do udziału w nim.
Jury Festiwalu do 12.12.2020 wybierze i nagrodzi 3 najlepsze filmy z finałowej ósemki. Dla zwycięzców zostały przewidziane trzy nagrody pieniężne:

I miejsce 1200 zł,

II miejsce 1000 zł,

III miejsce 800 zł.

Warsztaty dziennikarskie Błażeja Hrapkowicza:

Audycja radiowa wymaga bardzo podobnych umiejętności, co nowoczesne, cyfrowe formy wyrazu – wideoblog, kanał na YouTube czy jakikolwiek rodzaj audiowizualnej wypowiedzi. Osobowość, ekspresja i oryginalna wrażliwość powinny iść w parze z klarownością przekazu. Jak zrobić wstęp do programu? Jak zainteresować widzów/słuchaczy naszym punktem widzenia? Jak opowiadać o tym, co nas interesuje i jak rozmawiać z zaproszonym gościem? To wszystko będzie tematem warsztatów, których pierwsza część polegać będzie na słownym wprowadzeniu i rozmowie, a druga na omówieniu przygotowanych przez młodzież materiałów.

Warsztaty reżyserskie Anny Pawluczuk:

Czym zajmuje się reżyser filmowy i na czym dokładnie polega jego praca podczas każdego z etapów powstawania filmu? Podczas warsztatów opowiemy sobie o pracy z aktorem oraz spróbujemy kilku aktorskich ćwiczeń. Pokrótce opowiemy sobie jak wygląda poprawnie sformatowany scenariusz filmowy oraz jak reżyser przygotowuje się do każdego dnia zdjęciowego. Prośba do uczestników – zastanówcie się jaki jest Wasz ulubiony film i dlaczego on. Co sprawia, że ten właśnie film tak Wam się podoba: czy jest to wciągająca historia, ciekawi bohaterowie, a może niezwykła strona wizualna całości.