Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy, prezenter telewizyjny i radiowy, kulturoznawca, absolwent Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest gospodarzem programu „Kino Mówi” w Ale kino+. Prowadzi także autorski program „Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Swoje recenzje, artykuły i wywiady publikował m.in. w „Kinie”, „Filmie” oraz na portalach Dwutygodnik i Filmweb. Pełni także funkcję dyrektora programowego festiwalu CINEMAFORUM w Warszawie. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, FIPRESCI i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Anna Pawluczuk – urodzona w Białymstoku absolwentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTiTv w Łodzi, reżyserka filmów krótkometrażowych, m.in. „Jak pływać żeby nie utonąć”, „Czary mary mama” czy „Raz dwa zero”. Zajmowała się kreacją świata on-line w filmie „Sala samobójców. Hejter” czy serialu „Szadź”. Po godzinach działa w Filmotece Szkolnej prowadząc warsztaty filmowe w całej Polsce.
Adam Guziński – reżyser i scenarzysta filmowy, absolwent Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych, m.in. „Jakub” (1997) i „Antychryst” (2002). Pierwszy z nich zdobył główną nagrodę w sekcji Cinéfondation na 51. MFF w Cannes w 1998. Film „Antychryst” wygrał międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych i krótkometrażowych w Bilbao w 2002 roku, co przyniosło mu nominację do Oscara w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego. Fabularny debiut Guzińskiego, Chłopiec na galopującym koniu (2006), miał swoją premierę w ramach pokazów pozakonkursowych na 59. MFF w Cannes. Kolejną fabułę nakręcił dopiero dziesięć lat później – Wspomnienie lata (2016) pokazano premierowo na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym.